Wesołego Alleluja życzy Zarząd, Druhny i Druhowie OSP Brodła!OGŁOSZENIE

ZDP Chrzanów informuje mieszkańców Brodeł i okolicznych miejscowości, że w związku z remontem drogi powiatowej ul. Edukacyjna w Brodłach w dniach 18-19 listopad 2019 rok w/w droga będzie całkowicie wyłączona z ruchu. Za utrudnienia przepraszamy.
Składamy życzenia świąteczne pełne pozytywnych emocji i mamy nadzieję, że spędzicie te cudowne dni wraz z całą rodziną i znajomymi, w doskonałych nastrojach i w równie świetnej harmonii. Niech w nadchodzącym roku 2019 spełnią się Wasze wszystkie marzenia, niech spełnią się nawet najbardziej nieosiągalne pomysły.

Wesołych Świąt życzy Zarząd i Druhowie OSP Brodła

Przekazanie sprzętu dla OSP


Defibrylator AED i kolejny zestaw R1 w OSP Brodła!

20 stycznia 2018 w naszej remizie odbyła się uroczystość przekazania sprzętu pozyskanego przez Gminę Alwernia dzięki dotacji z Funduszu Sprawiedliwości. Sprzęt otrzymały wszystkie jednostki OSP w gminie. Nasza jednostka otrzymała defibrylator AED Lifepak CR+ który jest jednym z najlepszych urządzeń tego typu, oraz zestaw PSP R1 w skład którego wchodzi torba medyczna, zestaw do opatrywania oparzeń, szyny do usztywniania kończyn oraz deska ortopedyczna. Nasz defibrylator jest trzecim takim urządzeniem w Gminie Alwernia.

W przekazaniu wzięli udział Tomasz Siemek - Burmistrz Gminy Alwernia poseł Edward Siarka, Zbigniew Duda - Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Chrzanowie oraz delegacje jednostek OSP.

Fundusz Sprawiedliwości został utworzony przez Ministra Sprawiedliwości w celu m.in. pomoc pokrzywdzonym i świadkom przestępstw.

>>> galeria zdjęć.

Na zbliżające się Święta pragniemy złożyć życzenia przeżywania Bożego Narodzenia w zdrowiu, radości i ciepłej rodzinnej atmosferze. Kolejny zaś rok niech będzie czasem pokoju oraz realizacji osobistych zamierzeń - Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w BrodłachZebranie sprawozdawczo - wyborcze

Informujemy, że dnia 20 lutego o godzinie 17:00 w remizie OSP Brodła obdędzie się zebranie sprawozdawczo-wyborcze naszej jednostki OSP.

Wyjazd 26.01.2016


Pierwsza nasza interewencja w 2016 roku. Chwilę po godzinie 12 zostaliśmy wysłani w okolicę kościoła w Porębie Żegoty, gdzie miało dojść do zanieczyszczenia środowiska. Na miejscu okazało się że jest to jedynie coś w rodzaju gipsu. Po godzinie wróciliśmy do koszar. Na miejscu również JRG Chrzanów oraz Policja.

1% dla OSP Brodła


Planujesz w najbliższym czasie rozliczenie PIT?
Pamiętaj, że możesz odpisać jeden procent na OSP Brodła.
Ciebie to nic nie kosztuje, a nieodpisany 1% trafia do skarbu państwa.

Zaproś do odpisu rodzinę i znajomych, niech wasz jeden procent pomoże podnieść bezpieczeństwo w Brodłach, ale też w całej okolicy.

KRS: 0000116212
Cel szczegółowy: OSP Brodła, Brodła ul. św. Floriana 39, 32-566 Alwernia
1% podatku - 100% pomocy

Podsumowanie roku 2015


W minionym roku odnotowaliśmy 107 wyjazdów do zdarzeń tj. :
59 - miejscowe zagrożenia
44 - pożary
4 – alarmy fałszywe

Nasze interwencje dotyczyły nie tylko terenu naszej gminy, ale również całego powiatu Chrzanowskiego np. Pożary lasu w Olszynach i Gromcu, usuwanie skutków nawałnicy w Chrzanowie.

Najtrudniejszym okresem dla naszych strażaków był okres letni w którym najwięcej wyjazdów dotyczyło usuwania skutków nawałnic oraz pożarów lasów i nieużytków.

Poza wyjazdami do działań ratowniczo-gaśniczych, nasi druhowie brali udział w zabezpieczeniach imprez, pracach społecznych, uroczystościach kościelnych i innych ważnych wydarzeniach.

Strażacy OSP w Brodłach uczestniczyli także w wielu szkoleniach np. z zakresu udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy czy ratownictwa technicznego.

Jak co roku braliśmy udział w Powiatowych Manewrach im. st.Ogn. Stefana Skrzydlewskiego. Przeprowadziliśmy próbną ewakuację szkoły w Brodłach. Zorganizowaliśmy również pokaz ratownictwa technicznego na pikniku rodzinnym.

Ponadto nasza jednostka brała udział w Powiatowych zawodach pożarniczych oraz Barbórkowym Turnieju Strażaków i Ratowników w Wieliczce.

W roku 2015 przeprowadzono w naszej jednostce jedną kontrolę gotowości bojowej w której uzyskaliśmy 38 na 40 możliwych do zdobycia punktów.

Dziękujemy wszystkim Druhom za czas poświęcony na konserwację sprzętu i inne prace związane z utrzymaniem obiektu remizy oraz osobom które nas wspierają.

ZAPRASZAMYSpokojnych, pełnych radości Świąt Bożego Narodzenia, A także wszelkiej pomyślności w nadchodzącym 2016 Roku, Życzą Druhny i Druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Brodłach

VII Barbórkowy Turniej Strażaków i Ratowników

Dzień po turnieju czas na małe podsumowanie. Ponad 90 drużyn które stanęło na starcie miało do pokonania 650 schodów, czyli około 110 metrów różnicy poziomów. Obie nasze drużyny ukończyły bieg, zajmując 42 (z czasem 6m:37s.53) i 48 (z czasem 6m:52s.09) miejsce w klasyfikacji ogólnej (na 90 drużyn) oraz odpowiednio 18 i 22 miejsce w klasyfikacji OSP (56 drużyn). Pierwsza połowa stawki w klasyfikacji ochotników daje nam powody do zadowolenia, z pewnością za rok pojedziemy znów walczyć o jak najlepsze miejsca.


Popieramy akcję i zbieramy podpisy!!!

Powiatowe Zawody OSP 2014


Kolejne Powiatowe Zawody OSP z udziałem ochotników z naszej jednostki za nami. Rozgrywki miały miejsce w dniu 20 wrzesnia na boisku Zespole Szkół nr 1 w Chrzanowie. Niestety pogoda nie do końca dopisała i w klasyfikacji liczył się tylko czas wykonania zadania bojowego (sztafeta z przeszkodami nie odbyła się). Drużyna reprezentująca naszą jednostkę w składzie: Kowalik Krzysztof, Mateusz Kulczyk, Pruchnicki Zenon, Ryba Przemysław, Kowalik Tomasz, Siewiorek Kamil i Pierzchała Krzysztof w klasyfikacji powiatowej zajęła 5 miejsce . Natomiast w klasyfikacji gminnej 2 miejsce .

Wyniki:

Klasyfikacja powiatowa:

I - OSP Rozkochów, II - OSP Grojec, III - OSP Zagórze, IV - OSP Jankowice, V - OSP Brodła.

Klasyfikacja gminna:

I - OSP Grojec, II - OSP Brodła, III - OSP Alwernia, IV - OSP Regulice.IV Powiatowe Manewry Ratownicze


W dniu 29 marca 2014 roku odbyły się IV Powiatowe Manewry Ratownicze im. st. ogn. Stefana Skrzydlewskiego, w których brała udział również nasza jednostka OSP w składzie 5 osób. O godz. 9.00 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Chrzanowie odebrał zgłoszenie o rozszczelnieniu i wybuchu gazu jaki nastąpił na terenie Hydro Aluminium w Chrzanowie przy ul. Hydro 1. W wyniku wybuchu i pożaru około 60 osób zostało poszkodowanych. Zadysponowane na miejsce zastępy miały za zadanie opanować sytuację pożarową, ewakuować ludzi udzielić im niezbędnej pomocy, zbudować punkty medyczne oraz jak najszybciej ewakuować poszkodowanych do szpitala. O przebiegu zdarzeń wiedziało tylko ściśle ograniczone grono osób wtajemniczonych. Manewry mają na celu doskonalić umiejętności współdziałania wszystkich służb ratowniczych w dużych zdarzeniach z udziałem osób poszkodowanych. Oczywiście nie obyło się bez drobnych błędów, ale przecież to na błędach człowiek uczy się najlepiej.

Pożar samochodu ciężarowego MAN


W dniu 18 marca 2014 roku około godziny 5:20 nasza jednostka została wezwana do pożaru samochodu ciężarowego marki MAN, który miał miejsce w lesie na drodze wojewódzkiej 780. W samochodzie przewożącym butle wypełnione tlenem oraz gazem mix doszło do awarii hamulców, która spowodowała zapalenie sie opon. Strażacy OSP Brodła byli na miejscu zdarzenia jako pierwsi już kilka minut po zgłoszeniu zdarzenia i bardzo szybko ugasili pożar. Akcja jednak była bardzo niebezpieczna ze względu na ryzyko wybuchu przewożonych butli, które nagrzały się w wyniku pożaru. W akcji naszych druhów wspierała jednostka OSP Grojec oraz PSP Chrzanów. Przez kilka godzin ul. Galicyjska była zablokowana.

>>> galerii zdjęć.


1% dla OSP BrodłaSzczęśliwego Nowego Roku życzy Zarząd OSP Brodła!