ARCHIWUM 2014
Popieramy akcję i zbieramy podpisy!!!

Powiatowe Zawody OSP 2014


Kolejne Powiatowe Zawody OSP z udziałem ochotników z naszej jednostki za nami. Rozgrywki miały miejsce w dniu 20 wrzesnia na boisku Zespole Szkół nr 1 w Chrzanowie. Niestety pogoda nie do końca dopisała i w klasyfikacji liczył się tylko czas wykonania zadania bojowego (sztafeta z przeszkodami nie odbyła się). Drużyna reprezentująca naszą jednostkę w składzie: Kowalik Krzysztof, Mateusz Kulczyk, Pruchnicki Zenon, Ryba Przemysław, Kowalik Tomasz, Siewiorek Kamil i Pierzchała Krzysztof w klasyfikacji powiatowej zajęła 5 miejsce . Natomiast w klasyfikacji gminnej 2 miejsce .

Wyniki:

Klasyfikacja powiatowa:

I - OSP Rozkochów, II - OSP Grojec, III - OSP Zagórze, IV - OSP Jankowice, V - OSP Brodła.

Klasyfikacja gminna:

I - OSP Grojec, II - OSP Brodła, III - OSP Alwernia, IV - OSP Regulice.IV Powiatowe Manewry Ratownicze


W dniu 29 marca 2014 roku odbyły się IV Powiatowe Manewry Ratownicze im. st. ogn. Stefana Skrzydlewskiego, w których brała udział również nasza jednostka OSP w składzie 5 osób. O godz. 9.00 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Chrzanowie odebrał zgłoszenie o rozszczelnieniu i wybuchu gazu jaki nastąpił na terenie Hydro Aluminium w Chrzanowie przy ul. Hydro 1. W wyniku wybuchu i pożaru około 60 osób zostało poszkodowanych. Zadysponowane na miejsce zastępy miały za zadanie opanować sytuację pożarową, ewakuować ludzi udzielić im niezbędnej pomocy, zbudować punkty medyczne oraz jak najszybciej ewakuować poszkodowanych do szpitala. O przebiegu zdarzeń wiedziało tylko ściśle ograniczone grono osób wtajemniczonych. Manewry mają na celu doskonalić umiejętności współdziałania wszystkich służb ratowniczych w dużych zdarzeniach z udziałem osób poszkodowanych. Oczywiście nie obyło się bez drobnych błędów, ale przecież to na błędach człowiek uczy się najlepiej.

Pożar samochodu ciężarowego MAN


W dniu 18 marca 2014 roku około godziny 5:20 nasza jednostka została wezwana do pożaru samochodu ciężarowego marki MAN, który miał miejsce w lesie na drodze wojewódzkiej 780. W samochodzie przewożącym butle wypełnione tlenem oraz gazem mix doszło do awarii hamulców, która spowodowała zapalenie sie opon. Strażacy OSP Brodła byli na miejscu zdarzenia jako pierwsi już kilka minut po zgłoszeniu zdarzenia i bardzo szybko ugasili pożar. Akcja jednak była bardzo niebezpieczna ze względu na ryzyko wybuchu przewożonych butli, które nagrzały się w wyniku pożaru. W akcji naszych druhów wspierała jednostka OSP Grojec oraz PSP Chrzanów. Przez kilka godzin ul. Galicyjska była zablokowana.

>>> galerii zdjęć.


1% dla OSP BrodłaSzczęśliwego Nowego Roku życzy Zarząd OSP Brodła!